A nezapomeňte na dva hlavní pomocníky proti stresu


Moudří, prozíraví muži již dobře ví, že pídění se po tom, kde sehnat Viagru, není to pravé „ořechové“ na problémy s erekcí, a že jedním ze zásadních viníků tohoto problému je stres. Chronická forma stresu zvedá hladinu stresových hormonů do takové výše, že se výrazně sníží vylučování testosteronu, a muži se pak stávají v sexuální oblasti neschopnými jedinci.

Stres nám bohužel zasahuje do života v takové míře, že je docela obtížné se všech vlivů důsledně zbavit, některé nelze přímo ovlivnit, například kontakt s úředníky, s nimiž vyřizujete některé důležité požadavky ohledně bydlení a obecně živobytí, a tak je to někdy lidově řečeno „běh na dlouhou trať“. Naštěstí existují i některé zásadní vlivy, s nimiž lze proti stresu zapracovat velmi efektivně.

žena a muž

Hořčík neboli Magnézium – hořčík je jeden ze čtyř nejdůležitějších prvků pro zajištění acidobazické rovnováhy krve a pro dalších asi čtyři stovky biochemických procesů. Zjednodušeně řečeno se podílí takřka na všem, a musíme jej dodávat ve stravě pravidelně. Bohužel bývá v moderním jídelníčku poměrně deficitní, a tak se vyplatí jej vhodně suplementovat. Je to zároveň velmi účinný pomocník proti stresu a depresím.

Adaptogenní bylinky – tyto rostliny dovedou snížit přebujelý výskyt stresových hormonů a naopak zvýšit potřebný testosteron. Zvládáme s nimi lépe stresové situace a můžeme je užívat i dlouhodobě. Patří sem například Kotvičník zemní a všechny druhy Ženšenu.

láska nebeská

Antistresové pomůcky – nepodceňujte sílu a moc různých antistresů. K těm nejlepším patří chůze po schodech, skoky na trampolíně, antistresové míčky a plastelína, jízda na kole v rovinatém terénu a plavání.

Reflexologie – velmi účinná technika na potlačení stresu a zvýšení sexuální touhy je reflexní masáž chodidel. Ta se využívá po celém světě i pro léčení mnoha chorob a posílení energetického orgánového potenciálu, ovšem zaměříte-li svou pozornost zejména na oblast paty, posílíte tvorbu testosteronu do značné míry.