Schodiště se zábradlím


Více pater

Jestliže nemáme moc stavebního prostoru, tak se to dá vyřešit tak, že postavíme budovu s více patry. Ovšem je potřeba pamatovat na to, že musí mít dostatečně pevné základy a nosné zdi, takže se z tohoto pohledu může prodražit, a ne vždy se to vyplatí. Ovšem u takového rodinného domu není problém, abychom měli ložnici v dalším patře, což je velmi časté. Do tohoto patra se však musíme nějak dostat. Výtah má v rodinném domě jen málokdo, přičemž je to celkem zbytečné u dvoupatrové budovy, a především finančně nákladné.

dům s garáží

Lozit po žebříku zase není vůbec pohodlné a už vůbec ne v pyžamu. Proto je nejlepší variantou schodiště, které může mít všemožné tvary. Třeba takové spirálové se může umístit i někam do prostoru, protože hlavní sloup nemusí být někde u zdi. Avšak je třeba vyzkoušet, zda se Vám při točité chůzi nedělá špatně, protože motání hlavy na schodech není nic ideálního.

Bezpečnost

Výrobci si nemůžou navrhnout jaké schodiště se jim zalíbí, protože na všechno existují platné normy, které udávají třeba určité rozměry schodu a tak dále. Příliš prudké schodiště by byl problém vyjít, a naopak málo skloněné zabírají zbytečně moc místa. Co se týče bezpečnosti, tak s ní by problém být neměl, protože na tu pamatují samotní výrobci. K schodišti je však ještě potřeba zakoupit zábradlí. Když nám zrovna není nejlíp, tak se o něj můžeme bezpečně opřít a vyjít schody bez zavrávorání.

schody do spirály

Podmínkou je pevné uchycení k schodišti samotnému či do zdi, aby se pod naší váhou neskácelo k zemi. Kromě toho zde máme podmínku, aby vypadalo dobře. Proto můžeme vsadit na jistotu a zvolit si nerezové zábradlí. To může být kombinováno s dřevem, které bude na horní straně sloužit k uchopení, protože se jedná o přírodní materiál, který není tak chladný. Získáme tak skutečně hezký celek s dlouhou životností.