Pomůžeme vám poznat, co potřebujete právě vy

Nejčastěji jej využíváme k označení hranic našeho pozemku, zahrady nebo výběhu pro zvířata. Tohle je ale jenom malý zlomek toho, jak jej vlastně můžete využít. Často se s ním můžete setkat například s jako podpůrnou kostrou v omítkách. Právě podle toho, co chcete pomocí pletiva vyřešit, budete vybírat konkrétní typ.

pletivo

Jak zajistit bezpečný výběh
V tomto případě nakupujte materiál, který je ošetřený pomocí pozinkování nebo drát kombinovaný s PVC ochranou. Jedná se o velmi důležitou ochranu proti korozi. Životnost je dána nejen druhem materiálu, ale také kombinací ok spolu s průměrem drátu. Raději si vybírejte menší velikost ok a silnější dráty, kdy bude celý plot pak daleko pevnější. Vyšší kvalita se vám totiž určitě vyplatí. Velmi důležitou roli pak také hraje výška, tvar už je pak zcela na vás.
Můžete také zkusit poloplastovou variantu, která je velmi variabilní a dá se využít i v nerovném terénu. Často se s ní setkáte například v zahradnictví, zemědělství, lesnictví nebo sadařství.

plot u hřiště

S jakými typy se ještě můžete setkat

1) Svařované pletivo
Vyniká především svou pevností a odolností při vyšší zátěži.Svařovaná síť se nerozplétá a zvlněný drát odvádí vodu z pletiva, čímž prodlužuje jeho životnost. Ideální řešení, když jste majitelem čtyřnohého mazlíčka.
2) Něco pro lesníky
Má velmi charakteristickou skladbu ok, která se zvětšují směrem nahoru. Tím vzniká efektivní zábrana pro malou i vysokou zvěř. Dá se snadno skladovat a ani montáž vám nebude trvat příliš dlouho. Používá se k oplocení lesních školek, porostů ale i dálnic.
3) Na řadě jsou chovatelé
Díky kvalitnímu materiálu můžete vyrobit voliéru, klec nebo králíkárnu. Díky němu můžete ochránit i své sazenice. Své uplatnění tento materiál najde také u chovatelů ovcí nebo drůbeže.
4) Pomozte i vašemu bydlení
Dříve se pro zpevnění obydlí používaly především rákosové rohože, na které se pak nanášela omítka.Možná vás překvapí, že tento tradiční způsob má své místo i dnes. Určitě vám řekne něco pojem „perlinka“. Jedná se o skelnou tkaninu s jemnou sítí ok, která se připevňuje pomocí stěrkového tmelu na fasádu. Má totiž výborné izolační vlastnosti.