Počítače a jejich oprava

Zcela jistě i vy patříte mezi domácnosti, kde počítač je. A možná nejen jeden. Ano, jsme již tak daleko, že tento stroj prostě do běžné domácnosti patří a každý má svůj. Děti, vnoučata, a možná ještě další členové domácnosti. Každý počítač je doma používán na něco jiného. Někdo jej má jako pracovní, druhý na učení do školy, další na hraní her, nebo jen na sledování filmu či poslech hudby. A málokdo si své věci, které má v počítači uloženy, zálohuje. To je ovšem chyba, což uživatel pozná, až když je zle a počítač odmítá poslušnost. Pokud se alespoň podaří nahodit obraz, není vše ztraceno, lze se pokusit o obnovu systému s ponecháním všech věcí. Ovšem někdy nejde zobrazit vůbec nic.

starší počítač

Nyní tedy nastává ono zděšení. Když jsou tam „jen“ hry, vzal to čert. Pokud věci do školy, hm, je to špatné, ale dá se z toho vybruslit. Ovšem pokud je tam třeba práce za půl roku…

Co dělat? Někteří sáhnou po šroubováku a je ještě hůře. Rozebráním zjistí, že tomu stejně nerozumí a že si vůbec nepomohli. A dokonce to ani neumí sestavit zpět. Takže to nasypou do igelitky a donesou i se skříní do opravny, odkud je většinou vyhodí. A není se co divit. Ne tak ovšem ve společnosti „opravy počítačů Beroun“.

Nemyslete si, že jde jen o nějakou zastrčenou dílničku, kde se tetelí blahem bez práce pár učňů, kdepak. Jsou zde normální profesionálové, kteří se vám při nejhorší situaci alespoň pokusí zachránit data. Když už nic jiného. Samozřejmě, že jen v tom případě, že hard disk, na kterém data jsou, není nějak moc poškozen. Pokud do něj uživatel vztekle třískal kladivem, bude to asi marný pokus.

hard disk

Přesto se zde pokusí a maximální spokojenost případného zákazníka. Bude-li situace hodně špatná, rádi pomohou s výběrem nového přístroje a doporučí nejlepší sestavu do částky, kterou míní zákazník do nového počítače investovat. Takže jistě bude spokojen.