Podmínky pro získání hypotéky

Stále více lidí se uchyluje k myšlence vlastního bydlení, přitom si jen málokdo z nich uvědomuje, jak může být vlastní bydlení finančně náročné. Navíc podmínky hypoték se každým rokem zpřísňují a získat tak výhodný hypoteční úvěr, nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. I když je v současnosti na trhu přebytek likvidity a banky se neustále snaží přicházet s novými úvěrovými produkty, novela úvěrového zákona z roku 2016 jde proti nim. ČNB totiž do jisté míry upravila podmínky pro schválení úvěrových produktů pro žadatele, pokud žadatel těmto podmínkám nedostojí, žádost o úvěr mu bude zamítnut.

puzzle dům

Mnohdy se tak stane, že na bankovní úvěrové produkty řada lidí nedosáhne. Důvodů může být spoustu a banka může kdykoliv i bez udání důvodů žádost o úvěr zamítnout. Řešení nabízení nebankovní společnosti, které jsou ke svým žadatelům přeci jenom o něco shovívavější. Nebankovní hypotéka Fahd, rychlé spotřebitelské úvěry bez doložení příjmů jsou mnohdy jediným řešením pro žadatele, kterým banka odmítla půjčit. Nebankovní subjekt volí řada lidí v případě, kdy peníze potřebuje co možná nejdříve. Rychlé spotřebitelské úvěry pomohou řešit nahodilé výdaje, na které už v rodinném rozpočtu nezbývá nebo překlenout dobu do další výplaty.

smlouva k podepsání

Hypotéka skutečně není úvěrový produkt pro každého. Řada bank má nastavená přísná pravidla, která je potřeba dodržet a hlavně bankovní subjekt dostatečně přesvědčit o schopnosti dostát svým závazkům. Rozhodující slova má i bonita klienta, kterou ovlivňuje celá řada faktorů.

  • Věková hranice

Věk je pro banku velmi důležitý. Zatímco příliš mladý žadatel ještě nemusí mít dostatečný příjem a banka nemá žádné informace o jeho finanční minulosti, u staršího žadatele zase může mít banka pochybnosti, zda bude kvůli svému vyššímu věku a zdravotnímu stavu schopný splácet.