Zjistěte, jestli vám stojí za to zhubnout

Hubnutí byste neměli nechávat až na chvíle, kdy budete mít potíže vlézt se do dveří. Tento druh potíží je dobré řešit co nejdříve, půjde to pak snadněji.

Zjistěte, jestli vám stojí za to zhubnout

Obezita není v našich zemích ničím novým. Je veřejným tajemstvím, že Češi nikdy nebyli kdovíjak hubení, hlavně pak v moderních dějinách. Není se ani cop divit. Česká kuchyně nepatří mezi ty nejlehčí a když se k tomu ještě připočte nedostatek pohybu, který je dnes problémem pro takřka celou takzvanou civilizační civilizaci, pak je jasné, kde se nadváha u našinců asi bere. To však neznamená, že je potřeba se s tím smířit. Naopak, pokud na sobě už pociťujete negativní účinky nadváhy, ten nejvhodnější čas pro redukci jste už asi propásli. To však neznamená, že byste se měli na nějaké hubnutí vykašlat. Vždy je totiž dobrý čas.

Hubnutí

Hodně lidí se dá do hubnutí, ale neví přesně, na kterou váhu se má vůbec dostat. Znát jen svou hmotnost totiž nestačí. Daleko více vypovídající je BMI, kterým byste se měli řídit. To si vypočítáte poměrně snadno, a sice pomocí BMI kalkulačky.

Lépe jezte

Alfou a omegou pro každou snahu o zhubnutí je zdravý jídelníček. Nestačí se ale jen živit zeleninou a už ničím jiným. V takovém případě vám budou chybět potřebné živiny a budete často zažívat pocity hladu, což není pro hubnutí vyloženě nejlepší. Váš jídelníček by měl být co možná nejvyváženější. Vyhýbat byste se měli v první řadě hlavně tučným a sladkým jídlům, ale občas si dopřát drobnou laskominu můžete. Důležité je to nepřehánět a v případě nutnosti se klidně poradit i se specialistou v oblasti výživy.

Nadváha

Vhodné doplňky

Někdy, i když vše děláte dobře, prostě ten hlad mít budete a není moc, jak ho vyhnat než se zase najíst. To ale není nejlepší řešení, jelikož porušování diety vede v nejlepším možné případě ke stagnaci, ale spíše zpátky k nabírání na váze. Abyste těmto stavům zabránili, můžete nějaký krátký čas, než se tělo dostane do té správné formy, speciální preparáty, které hlad potlačují. Některé jsou na předpis, jiné se dají koupit normálně v lékárně. Nejedná se o léky, které by vás měly zachránit do tuků, ale mohou vám ve vašem snažení velice pomoci.