Závislost na nakupování

Každý z nás má nějakého toho koníčka. Někteří považují za svého koníčka nakupování. Je to sice dobrý způsob jak zahnat stres a odreagovat se, ale nic se nemá přehánět. Někdy se z toho totiž může vyklubat až shopaholismus. A věřte, že je opravdu velký rozdíl mezi tím, jestli se jedná o zájem nebo závislost.
platba hotovostí.jpg
Takový shopaholismus je opravdu problém pokud se pro vás nakupování stane vším a jediné co děláte je, že chodíte a nakupujete. Je to sice příjemné ale co když vám dojdou peníze? Začnete si půjčovat od vašich kamarádek a postupem času se můžete pěkně zadlužit, což určitě nechcete.
Určitě je patrný rozdíl v tom, když si zkoušíte spoustu oblečení a připadáte si jak v sedmém nebi a navíc utrácíte velké jmění, a v tom, kdy se jedná pouze o zábavu a odreagování.
Pokud zjišťujete, že trpíte shopaholismem, pak věřte, že i této závislosti se dá zbavit. Je to ale běh na dlouhou trať. Určitě je vám více než jasné, že velmi důležitá je pevná vůle a psychika. Jestliže se rozhodnete od shopaholismu léčit, jako první krok by mělo být to, že alespoň jeden měsíc nebudete navštěvovat žádný obchod. Nejlepší bude, když si necháte své úspory schovat k rodičům, kteří vám je až po tom uplynulém měsíci vrátí.
Když se po měsíci vydáte nakupovat, u každého kousku, který byste si chtěli zakoupit, se zamyslete nad tím, zda to vlastně vůbec potřebujete a jak moc to zasáhne vaše úspory.
obchod s oblečením.jpg
Možná vám pomůže stanovit si i limit. Hodně pomáhá, když budete do obchodu chodit bez úspor a jen se zajdete podívat, co je nového.
Pokud vás navíc potká absťák, musíte se jej co nejrychleji zbavit. Jak? Choďte ven s kamarády a vyhýbejte se nákupnímu centru velkým obloukem. Můžete dělat cokoliv, při čem nebudete myslet na nákupy.
Je doporučeno vyhnout se i inventuře skříně. Ta se povoluje až po dvou měsících.
Myslete na to, že na světě jsou i lepší věci než je právě nakupování J.