Finance a potravinové doplňky

Potravinové doplňky jsou velký hitem a “hitem” je i to, že za ně utrácíme někdy i nesmyslné částky. Existují různé programy, které nás mohou stát i přes 9 000 Kč za měsíc? V tom případě se nám peníze jenom ztrácí a nijak je nešetříme. Pamatujte na to, že potravinové doplňky jsou také velice výnosný obchod. Velké množství lidí je totiž ochotno za tyto doplňky utratit nehorázné částky každý měsíc.
potravinové doplňky.jpg
 
Pokud chcete na potravinových doplňcích ušetřit, tak je potřeba si zvolit správný program. V tomto případě je potřeba se orientovat podle živin, které tyto produkty obsahují. Ušetřit můžete tím, že si koupíte produkt (může být dražší) v kterém jsou veškeré živiny a nebudete si nakupovat několik různých doplňků v které je pouze jedna živina. Tedy neutratíte tolik peněz a většinou vám i takové celostní jídlo vydrží na delší dobu. Existuje jídlo, které je vyvážené a můžete jím doplnit potřebné množství energie. Pokud se rozhodujete o koupi potravinových doplňků, tak si vždy rozhodně srovnejte několik variant, ať zbytečně nekupujete každé zvlášť. Velkým pomocníkem v této době je internet, kde si vše můžete přečíst a porovnat. Následně tedy na těchto produktech můžete hodně ušetřit.
 listy a pilulky.jpg
I v tomto případě si dávejte pozor na napodobeniny a náhražky. Není pravda, že tím ušetříte. Neušetříte, protože je to většinou menší balení, je tam mnohem méně živin a tedy si budete kupovat více a více balení a utratíte více a více peněz. V tomto případě opravdu platí, že je potřeba si vše pořádně studovat.
 pilulky omega 6.jpg
Pokud chcete ušetřit nejvíce, tak jen nejlepší si žádné takové doplňky nekupovat. V dnešní době již můžete téměř vše získat z potravin (ovoce, zelenina, luštěniny a další). Rozhodně si rozmyslete, jestli chcete váš finanční rozpočet zatížit nesmyslnou částkou za potravinové doplňky, které dost možná ani nebudete využívat a nebo jsou zbytečně předražené. Určitě si nechejte poradit od odborníků, ale dejte i na svůj úsudek. Peníze se totiž těžce vydělávají, ale velice jednoduše utrácejí. Rozhodně nedoporučuji si na tyto věcí brát nějaké půjčky (včetně krátkodobých například na 30 dnů).