Teplejší voda i v chladnějším počasí

Chtěli byste si užívat koupání ve vašem bazénu už v květnu nebo začátkem června? Neexistuje důvod, proč byste se k vašemu snu nemohli dopracovat. Jestli na to půjdete chytře a pořídíte si příslušenství k bazénu, které vám ohřeje vodu rychleji, a to i bez značných teplotních rozdílů, máte prakticky vyhráno a koupat se můžete už dnes.

vlasy

Dobrá poloha bazénu

Ze všeho nejvíce je nutné, mít bazén postavený na správném místě. Mělo by na něho svítit sluníčko (pokud ne celý den) alespoň několik hodin. Jestli splňujete tuto podmínku, můžete se vrhnout na nákup a zaobstarat si solární plachtu černou. Díky jejímu odstínu se dopracujete k teplejší vodě prakticky už za pár dní.
A to i v případě, že venku nebudou ještě tolik očekávaná vedra.

Účelový pomocník

Solární plachta funguje na jednoduchém principu. Stačí ji položit na hladinu – což je nevyhnutelná součást jejího použití, protože docílíte účinku, který budete požadovat. Bazén tedy nesmí být zakrytý tak, jak je tomu v případě klasické ochranné plachty.
Dalším důležitým bodem je skutečnost, že musí zapadnout přesně na míru vaší nádrže. Jedině tak se voda ohřeje o několik stupňů!
Nemusíte hledat pouze v sortimentu všech dostupných, výrobci počítají s tím, že mnoho lidí vlastní netypické tvary a velikosti bazénů, takže vám vaši plachtu vyrobí přesně na míru.

dítě v bazénu

Během noci vám neunikne žádné teplo

Tato plachta vám udělá největší parádu právě v průběhu noci. Dopoledne vám sice vaši vodu ohřeje, abyste se do večera mohli koupat, ale v nočních hodinách vám zaručí to, že se veškeré teplo, kterého jste přes den dosáhli, nevypaří z hladiny ven.
Tím pádem se můžete další den koupat už od rána a ukázat sousedům, že vám můžou pouze závidět. Konec konců slouží částečně i jako ochrana před padajícími nečistotami, které i díky ní nebudete muset ráno z bazénu lovit vaší síťkou ven. Takže to, co jiní budou muset udělat proto, aby se mohli koupat, se vás týkat jednoduše nebude.