Stěhování nejen do nového

Pokud kupujete starší dům, nebo byt, nebo se jen stěhujete do nájmu bytu, pak vězte, že se spousta věcí musí zařídit ještě před nastěhováním.

1. Smlouvy a administrativa

Smlouvy jak nájemní tak kupní se musí pořádně prostudovat, ideálně odborníkem na danou věc vzatým, takže právníkem, který problematice smluv a bydlení rozumí. Ve smlouvách totiž může být spousta věcí, které vám můžou velice uškodit takže není rozhodně dobré je podcenit. Nevěřte ani realitním kancelářím, někdy i odborníci zkouší co si můžou dovolit.

klíče

2. Kontrola bydlení

Nechte si bydlení zkontrolovat a provést potřebné revize. Revize vedení vody, revize elektroinstalace https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/revize-elektrickych-zarizeni/revize-elektroinstalace/, v případě studny si nechte zkontrolovat kvalitu vody, u domu nechte odborníkem prohlédnout střechu. Proč? Protože veškeré skryté vady mohou způsobit problémy s pojistným plněním takže je ideální aspoň elektřinu a hlavní závady na bydlení zkontrolovat. Hlavně je dobré vše zařídit dost s předstihem, protože sehnat odborníky někdy není úplně jednoduché.

nový domov

3. Samotné stěhování

Samotné stěhování není nic jednoduchého, pokud máte hodně věcí a stěhujete se komplet, pak je dobré si na stěhování sehnat firmu, která vám se stěhováním pomůže a má k dispozici velké stěhovací auto, které vše pojme zaráz. Určitě při balení dávejte věci do krabic, které popište dle toho, co v nich je abyste věděli, co kde máte.

4. Začátky jinde

Pokud se stěhujete dál od svého původního bydliště a budete začínat v práci, nebo i ve škole znovu, myslete na to, aby jste si co nejdříve našli přátele a zapadli do nové komunity, která vám bude vyhovovat. Pro šťastný život totiž většina z nás potřebuje komunitu lidí okolo sebe, ať si myslíme co chceme. Člověk je tvor společenský a komunikace s dalšími lidmi je pro nás dost zásadní.