Jak darovat peníze

Peněžitý dar je skvělým způsobem, jak umožnit dané osobě, aby se posunula o krok blíž ke svému snu. Darovat peníze v obálce je však poněkud otřepané, a nudné. Jak ale darovat peníze tematicky? Záleží na příležitosti, či snu toho, komu je dáváme.

dort z bankovek

Peníze na auto

Víte-li, že si osoba, kterou hodláte obdarovat, šetří na nový vůz, peníze ji jistě potěší. Nechcete-li je však dávat v obálce, a chcete darem i sdělit účel, jde to. Nejprve si projděte modely aut, tedy zmenšená autíčka, která se však příliš neliší od těch pravých, a pokuste se najít takové, které odpovídá přání obdarovávaného. Pokud jej najdete, objednejte jej. Do krabičky s autíčkem pak můžete vložit peníze, a jakmile dárek zabalíte, na obal napsat krátký vzkaz. Nebo si můžete s dárkem trošku vyhrát. Vezměte karton, a přebarvěte jej tak, aby připomínal silnici a trávu. Na trávu pak přidejte párátka, na něž připevníte bankovky tak, aby připomínaly stromy. Na silnici pak umístěte ono autíčko.

autíčko a bankovky

Peníze na nové bydlení

Šetří si na bydlení, a vy byste rádi přispěli? To není žádný problém. Jak ale samotným dárkem ukázat, na co vlastně přispíváte? Peníze můžete vložit například do keramického domečku, který seženete v obchodech s dekoracemi. Domeček si můžete také vyrobit sami, třeba z kartonu, či polystyrenu, a srolovanými bankovkami ozdobit střechu, mincemi pak třeba vydláždit cestičku.

K promoci

Na oslavu promoce je vhodné přinést dar, nejlépe tedy peněžitý. Jak jej ale udělat tak, abychom se opět vyhnuli oné obálce? Snadno. Ruličku od toaletního papíru přebarvěte na modro, a za pomoci černého papíru vyrobte promoční čepku, kterou přilepíte na vrch ruličky. Dovnitř pak dejte většinu peněz, vyjma jedné bankovky, a dno zalepte papírem. Onu jednu bankovku pak srolujte a připevněte k ruličce jako diplom. Váš výrobek pak bude představovat samotného obdarovávaného, bude tematický, a obsah jistě potěší.