Kde na webu hledat inspiraci?

Internet je skvělým místem pro hledání a získávání inspirace, a to ve všech směrech. Kromě klasických vyhledávačů jako jsou Seznam, Google nebo Bing na popularitě nabyly i sociální sítě praskající ve všech inspirativním obsahem.
pinterest slovo
Pinterest
Za zmínku rozhodně stojí sociální síť nesoucí název Pinterest, která se stala oblíbeným zdrojem inspirativního obsahu v oblasti bydlení, kosmetiky, módy, cestování a mnoho dalších. Každý uživatel má k dispozici funkci vytváření různých nástěnek, do kterých si může filtrovat svůj obsah podle kategorií, tak jak mu to vyhovuje. Zároveň může sledovat nástěnky jiných uživatelů nebo i je samotné. Pinterest je dostupný i jako aplikace pro mobilní telefony.
info přes google
Tumblr
Tumblr je jeden z mnoha dalších zdrojů inspirace na webu. Tato sociální síť umožňuje sdílení fotografií, textu a jiného multimediálního obsahu. Zadáním klíčových slov do vyhledávače je tak možné najít velké množství příspěvků úzce, či velmi okrajově spojené s vaším zadáním. Také je přístupný jako aplikace pro chytré telefony.
Instagram
Inspiraci v této aplikaci nejlépe načerpáte sledováním jednotlivých profilů podle toho, co přesně vás zajímá. Pokud ale hledáte něco konkrétního, na rozdíl například od již zmíněného Pinterestu, není tolik přehledný a výsledky vyhledávání vždy nemusí splňovat vaše požadavky. Kromě velmi oblíbené verze pro mobilní zařízení je možné jej navštívit i přes počítač či laptop.
mobilní telefon a instagram
Blogy
Inspirovat se lze i z konkrétních blogů, kterých je v České republice více a více. Mnoho z nich je velmi kvalitně zpracovaných a sklízí velký úspěch.
Google
Jedním z nejzásadnějších a zároveň snad úplně nejjednodušších způsobů získávání inspirativního materiálu je vyhledávání pomocí Google. Po zadání adekvátního hesla v kategorii obrázky vám vyjede spousta výsledků, které odkazují na jednotlivé stránky, na kterých se originálně nachází.