Informace nad zlato

To byl prosím podnikový informační systém. Kdysi. Dnes, když tuto kombinaci vyslovíme, musíme si pod těmito pojmy představit něco naprosto jiného a diametrálně odlišného. Pokud byste jej jako podnikatel potřebovali, tak vězte, že vám firma nebude věšet reproduktory kam se dá. I když, pokud to budete chtít, nebude to pro ni problém. Ovšem nynější podnikový informační systém je skutečně o něčem jiném.Řídící místnost
Tak především dodává informace, a to hlavně tomu, kdo je potřebuje a kdo je také umí využít. Buď on sám, nebo k tomu určení lidé. A když už jsme stále u těch informací, tak o jaké se jedná?
To už samozřejmě záleží na zadavateli a jeho požadavcích. Každý je má jiné. Něco jiného bude požadovat správce nemocničního skladu a jiné ředitel divadla. V každém případě se lze přizpůsobit a dodat to, co je, pro koho podstatné.
Nejdůležitější asi bude systém ekonomický, to je bezesporu a na druhém místě asi personální. To vše, a ještě spousta dalších věcí lze spojit do jednoho jediného softu. Ten pak bude podávat zprávy na přání majitele. Takže, podíváme se na modelovou situaci, se nesmí pan Chlebíček divit, že mu půl hodiny po začátku směny přijde ředitel „vydyndat“ za to, že by „zase hulit“. Ano, tak rychle to funguje. Dříve museli https://ceskobudejovicky.denik.cz/pozary/na-stedry-vecer-museli-hasici-k-zapalenemu-stromecku-20171225.html udavači běhat jako srnky a stejně to trvalo hodiny. Dneska stačí jeden zápis, nebo pohled do záznamů třeba i obyčejné web kamery a je to. Ano, sytém lze klidně doplnit o kamery a jejich záznamy. To není žádný problém, jen si to pak musí majitel dořešit právnicky.Webová kamerka
Nu, ale nebudeme řešit udávací systémy, věřte že informace jsou i v dobrém slova smyslu. A těmi se asi bude pak celý komplex lidí zabývat, aby to vše fungovalo a skutečně se tak i ušetřily pracovní síly.
Jakmile je hotovo, stačí už jen klikat a klikat, a vše by mělo být snadno, a hlavně ihned dostupné. Vždyť proto se také tento systém zavedl.