Filtrace bazénové vody

Pro dosáhnutí čisté vody v bazénu je důležité mít v dobré stavu dostačující filtraci, protože ta zachycuje veškeré nečistoty při kolování vody.

Filtrace bazénové vody

Zachycování nečistot

Mít doma bazén je velká výhoda, protože se během sezóny můžeme jít kdykoliv vykoupat a užít si tak teplého počasí. Problémem je, že stojící voda není nikdy čistá, protože stačí, aby zafoukal vítr a rázem je ve vodě nepořádek. Toho by takto neustále přibývalo a ve vodě by se tvořilo více a více zelených organismů, přičemž v zakalené vodě se opravdu nedá koupat. A proto používáme chemické přípravky společně s filtraci, což nesmíme nikdy podcenit.

plavec na skokánku

Z chemických přípravků je nejznámější regulátor pH, pomocí kterého hlídáme pH vody. Dále máme chlór, který se stará o čistotu a hubí veškeré zelené organismy. U normálních bazénů volte určitě pískovou filtraci, protože voda se žene přes drobnou pískovou náplň, jenž skvěle zachytává nečistoty. To je zároveň důvod, proč tuto náplň musíme pravidelně měnit a kontrolovat ji. Dbejte také na dostatečný výkon, aby se voda stihla několikrát za den přefiltrovat a nebyl s ní žádný problém.

Servis a údržba

Filtrace je jedna z nejdůležitějších čísti bazénů, o kterou se musíme pravidelně starat, takže péči rozhodně nesmíme podceňovat. Pravidelná údržba totiž zajistí stálý a bezproblémový chod, který je opravdu zapotřebí a zároveň je to prevence před problémy. Je proto nutné se postarat po sezóně o kompletní vyčištění celého ústrojí. Při velmi znečištěném písku se nevyhnete jeho výměně, která je většinou v intervalu dvou let, což není nic hrozného a finančně náročného.

vnitřní bazén

I čerpadlo musí mít nějaké podmínky, přičemž nemůže jet například na prázdno, protože by se spálilo. Bez něj nebude filtrace nikdy fungovat, protože se stará o kompletní koloběh vody celou filtrací. Každé čerpadlo má v sobě potřebné součástky, kdy jejich životnost není věčná, a proto může nastat nějaké závada. Raději se vůbec nepouštějte do domácích oprav, ale zařízení zaneste na opravu bazénových čerpadel Servisvirivychvan.cz, kde jej odborně opraví a Vy nebudete muset utrácet za nové.