Domov z pohledu ženy a muže

Jedno přísloví říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Představuje vlastně to, že se tato pohlaví většinou na ničem neshodnou a mají rozdílné názory. A to nejen na výchovu dětí, vzhled domu či na domov samotný. Jak vypadá ideální domov z pohledu ženy a muže?

domov barevný

Muži

Dnes dáme přednost našim mužským polovičkám. Muži nejsou složitá stvoření, ve většině případů jim stačí jídlo, pití, klid a fotbal či jiný sport. Domov vnímají jako jakési zázemí, chtějí se mít kam vracet, mít doma pohodlí. Většinou vyznačují spíše minimalismus. Mají rádi čisté linie, bez zbytečných lapačů prachu. Co se úklidu týče, jsou na tom muži různě. Některým nevadí, když je doma trochu nepořádek ale zároveň se doma všichni cítí dobře. Jiná skupina mužů preferuje doma pořádek a to mnohdy až pedantský. Pro muže je většinou nejdůležitější gauč a televize. To jim často k životu stačí, nejsou tedy nároční ani na prostor.

Ženy

Domov chtějí ženy často vytvořit a chtějí se prostě cítit doma dobře. Zatímco muži nepotřebují doma žádné ozdoby, spousta žen si v nich vyloženě libuje. Různé ozdobné rámy, zrcadla, svíčky, obrazy, fotky rodiny či květiny v krásných květináčích jim postupně vytvoří domov. Stejně jako u mužů je to u žen i s úklidem. Především starší ženy jsou často hodně uklízecí typy, které rády uklízí třeba celý den. Postupně se z toho stává i závislost, především u některých žen, které zůstaly samy, třeba s kočkami. Ostatně i domácí mazlíčci umí vykouzlit další kus domova. Domov je z pohledu ženy komplexní pohled na domácnost, kterou tvoří i zjevné maličkosti, jako jsou záclony, koberce či ladící lustry. Domov dělá také dostatek světla, především toho přirozeného, nejlépe slunečního.
zeď s obrazem

Ať už jste žena nebo muž, jednoduše si vytvořte svůj domov podle sebe. Jakmile jste rodina, musíte se domlouvat mezi sebou a netrvat si vždy na svém. Malé ústupky dělají doma pohodu a ta je také důležitá.