Dokážeme ušetřit peníze?

Slyším názor lidí, kteří říkají, že se přece dá šetřit vždy a záleží jen na člověku, jestli má vůli, tedy si dokáže odkládat peníze. Těmto lidem bych chtěl rovnou oponovat jednou věcí. Ne každý vydělává tolik peněz, aby si mohl peníze spořit, každý nemá volné finanční prostředky. Například taková rodina s dětmi, kde žena je na mateřské dovolené a muž tolik nevydělává. Samozřejmě může vydělávat dost, ale musí platit věci dětem, nájem (ten je v dnešní době opravdu drahý), případně hypotéku a najednou se zjistí, že peníze už ani nestačí. Jsou lidé, kteří mají zdravotní problémy a nemají možnost si peníze spořit, zkrátka to, co dostanou do státu opravdu nepokryje ani základní potřeby. Takoví lidé se často uchylují k různým půjčkám a končí v exekuci.

devatenáct na kalkulačce

Souhlasím s názorem, že pokud člověk má peníze, měl by si je spořit. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mi takový finanční polštář už několikrát pomohl. Pokud má člověk dostatek financí, určitě je dobré se vzdát některých požitků, aby se odkládalo alespoň několik korun. Osobně si myslím, že i 500 Kč stačí. Pořád je to nějaká částka. Zde už je to opravdu na lidech, jestli jsou ochotni si spořit. Myslím si, že si uspořit peníze dokážeme a často je to pouze na naší vůli. Pokud chce člověk pouze utrácet, tak samozřejmě může. Musíte zde počítat se situací, kdy se něco stane a budete muset využít půjček a kreditních karet. Jsou situace, kdy to zkrátka jinak nejde, sám to moc dobře vím. Protože pokud si nemůžete spořit, dostanete se do zdravotních komplikací, tak bohužel se k půjčkám velice rychle lze dostat.

 kasa na peníze

Kolik spořit?

Dle mého názoru si myslím, že je dobré spořit alespoň 500 Kč za měsíc. Ideální je odkládat si alespoň 1000 Kč a více za měsíc. Pokud máte možnost si odkládat větší částku peněz, rozhodně se tomu nebraňte. Nastanou situace, kdy se peníze budou hodit. Nikomu nepřeji nic špatného, ale bohužel takové situace se dějí, aniž by s nimi člověk počítal. Snažte se peníze spořit, je to možné, jen to chce disciplínu.