Dekorace nebo lék?

Před léty jste si v popiscích k danému lapači mohli přečíst, že tento používali staří severoameričtí indiáni. Prý jej věšeli nad nemocného, aby měl lepší spaní. No, já jsem historii severoamerických indiánů nestudoval úplně dopodrobna, ale mohu kohokoli ujistit, že jsem se o něčem podobném nedočetl. Tím nechci říci to, že když jsem o tom nečetl, tak to neexistovalo. Ne, to netvrdím, jen jsem se prostě asi do studia neponořil dost hluboko.
muž a lapač snů
Ostatně je jedno, odkud se tato věcička vzala, na jednom z webů jsem se dočetl, že ji přinesli Mayové, na druhém zase Aztékové. Domnívám se, že to není podstatné.
Podstatné je to, zda uvěříte krásné pověsti o tom, že lapač zachytí špatné sny a vám se bude spát lépe. Proto by měl být tento skoro rituální předmětzavěšen nad hlavou v ložnici dotyčného jedince. Nebo prostě tam kde spí.
prodejna lapačů
Pokud tomu ovšem neuvěříte stejně jako já, klidně si tuto věcičku můžete pověsit naprosto všude. Podle mého soudu je to nádherná dekorace.
Jaký lapač si do obýváku vybrat? Já nemám cit pro vkus, takže jsem si popřál prostě ten, který se mi líbil a který mne uhranul, totiž celý černý. Ale vy si zvolte třeba různobarevný, bílý, prostě takový, aby na něm kdykoli vaše oko spočinulo se zalíbením. Jasné ne, přece si do obýváku nedáte něco, co se vám nelíbí, nebo co vás třeba vysloveně provokuje.
A cena za tuto dekoraci? Pokud si tedy netroufáte na samovýrobu, máte opravdu veliký cenový rozsah. Nejmenší pořídíte již do dvaceti korun, a největší? To nevím. Viděl jsem nejdražší přes tisícovku. Byl vícestupňový a na můj vkus hodně přeplácaný.
lovkyně snů
Pokud mohu doporučit, volte cenu střední. A barvy volte ty, které vás uklidní, které máte rádi. Prostě to, co se líbí vám. Ne návštěvě.
A kam s ním? To je jedno. Pokud nevěříte na výše zmíněnou pověst, tak tam, kam nejčastěji koukáte. Viděl jsem jej coby dekoraci dokonce nad televizorem. Fantazii se meze nekladou.