Aktivní dovolená

Jste milovníkem zimních sportů? A znáte lyžování na Bukové hoře? Ne? Tak to je velká chyba!
Lyžování v České republice si mnozí vás spojí akorát s Krkonošemi nebo Jeseníky. Pravda, naše republika neoplývá velehorami, ale to neznamená, že se nenajdou i jiná místa, než právě ony přecpané Krkonoše a Jeseníky s Pradědem. Přitom existuje řada sjezdovek a lyžařských areálů, které dovedou uspokojit vaše lyžařské nadšení stejně dobře, ne-li lépe než velké areály v Krkonoších, do kterých jezdí lyžovat celá Praha.

lyžování

Buková hora je umístěná na rozmezí Jeseníků a Orlických hor, na hranici mezi Čechy a Moravou. Vzdálenost autem z Brna urazíte do 1,5 hodiny, což určitě uvítáte. V areálu nejsou jen sjezdovky, ale můžete si užít i běžkování, děti mají svůj kidpark, využít můžete pochopitelně půjčovnu a servis. Na jednom místě najdete vše, o potřebujete ke strávení pohodové zimní dovolené.

Ale nejen zimní čas se dá na Bukové hoře prožít. I v létě na vás čeká lanovka, která vás i s kolem vyveze na kopec. Půjčit si můžete elektrokola, koloběžky nebo káry. Děti si můžou vyzkoušet pumptrek. Po adrenalinových sjezdech si můžete zahrát disc golf.

cyklo sjezd

V létě i v zimě je pro vás připravené ubytování přímo u sjezdovky nebo i v blízkém okolí. V létě můžete využít i karavanové stání.

Hledáte nová místa k aktivnímu trávení dovolené? Bukovou horu byste rozhodně měli zařadit do seznamu. Budete překvapeni, jaké všechny služby a atrakce na vás budou čekat.

Česká republika není velká rozlohou, ale to neznamená, že nemá řadu míst, která stojí za navštívení. Turistický ruch pomáhá rozšiřovat nabídku resortů, které překvapí službami na světové úrovni. Neutrácejte za zahraniční lyžovačky, vyrazte na české a moravské hory, a to rozhodně nejen kvůli jazykové bariéře. Nepodceňujte české resorty a užívejte si dovolenou s příjemnou dojezdovou vzdáleností.