Vhodný způsob, jak se v horkém létě ochladit

Ochladit se během letních veder je důležité pro celý organismus. V případě, že máte domek spojený se zahradou, můžete si pořídit bazén nebo něco levnějšího.

Vhodný způsob, jak se v horkém létě ochladit

Na léto se skoro každý těší, zvláště, pokud panovala tuhá zima a ani jaro se příliš nevyvedlo. To však neznamená, že by letní vedra byla v konečném důsledku širokou skupinou obyvatelstva přijímána nějak extra lépe. Ano, pár tropických dní za sebou se snést dá, ale v případě, že to trvá až příliš dlouho, dokonce většinu léta, je to doslova katastrofa. Negativním způsobem to ovlivňuje nejen lidi, ale hlavně zvířata a rostlinstvo, které díky vedrům vadne rychlostí blesku. Jediným receptem je být co nejvíce ve stínu a ve vodě.

Sprchující se muž

Lidé, kteří disponují vlastní koupací plochou, to mají jednoduché. Prostě vyjdou před dům, skočí šipku do bazénu a mají vystaráno. Ovšem ne každý, kdo má zahradu, má automaticky i bazén. Hodně lidí si nemůže takový luxus dovolit, případně nemají na zahradě místo. V takovém případě může přijít vhod i docela obyčejná solární sprcha.

Rozdíl mezi klasickými a solárními sprchami je v tom, že ty solární se instalují venku. I když slovo „instalace“ je možná až příliš silné. Valnou část z nich je možné prostě jen postavit na místo a nechat být. Kdykoliv pak bude potřeba, je možné stoupnout si pod hlavici a nechat si na hlavu pustit vodu. Některé modely mají navíc hlavici propojenou s hadicí, což značným způsobem může pomoci zahrádkářům s jejich prací. Přeci jen chodit během veder s konví od jednoho rohu k druhému není příliš efektivní a člověk se dost unaví. Navíc tak nejde příliš efektivně zalévat třeba trávník.

Žena pod sprchou

Solární sprcha je víceméně autonomní jednotka, o kterou není nutné se takřka vůbec starat. O modely, které mají možnost připojit se k vodovodnímu potrubí už vůbec ne. Verze s nádrží je pak nutné v případě potřeby vodou doplňovat, což ale není kdovíjak složitá činnost. Vzhledem k tomu, že odebírají energii ze slunce, nepotřebují žádné přídavné napájení. To je samozřejmě pozitivní z hlediska spotřeby.