Plísním vstup zakázán!

Kdo by nechtěl u sebe doma mít čistou domácnost, čistý vzduch, který lze vdechovat bez potíží? Do útulného bytu: Vstup plísni zakázán https://www.skvelydomov.cz/plisen-ma-vstup-zakazan/ !
Když se i přes to, že pravidelně větráme a snažíme se plísni v bytě vyhnout stane, že přece jen se k nám vplíží, je dobré, než se pustíme do odstraňování – odhalit příčinu. Proč se tato potvůrka vůbec u nás usadila a proč se jí tu tolik líbí. Pravděpodobně bude mít dobré podmínky. Zpravidla jednou z příčin bývá vlhkost v bytě či starším domku. Nejdříve se objeví vlhké stopy na omítce, které, když se nechají, postupně zčernají. Nejen, že nevypadají dobře, ale mohou být i zdravotně závadné.rozprašovače proti plísním
Nejprve propátrejte, odkud se plíseň bere. V domě se podívejte nejen pod střechu, ale zkontrolujte i oplechování komína, zda tam tudy nezatéká voda. Nenechte se mýlit loužičkou na půdě, když hned nad ní neobjevíte místo, kudy by voda protékala. Dešťovka totiž může stékat po trámech a vyvěrá pak na jiném místě. Velmi často se tato nevítaná návštěva objevuje v rozích u oken, kdy dešťová voda proniká škvírami mezi nedostatečně utěsněnými okenicemi a zdivem.
Pokud jste všechny tyto okolní příležitosti vzniku plísní vyloučili, pak se zamyslete nad tím, zda vznik plísní nepodporujete nenápadnými činnostmi právě vy nebo vaše pečlivá pořádkumilovná partnerka.nebezpečné škodlivé viry
Ač se to zdá neuvěřitelné, člověk vyprodukuje během pouhé jedné hodiny až 150 g páry. Velmi vysokou humiditu vytvoříte v koupelně při sprchování. Všímejte si orosených oken, zrcadla, obkladů. Po sprchování nechejte dveře koupelny otevřené a nakrátko otevřete i okenice, pakliže koupelna jimi disponuje. Navykněte si při vaření používat digestoř, aby pára svévolně odcházela a nerozplynula se po bytě. Nefunkční digestoř řešte okamžitě! Pozor také na žehlení a sušení prádla v bytě, nezapomínejte i při těchto činnostech pravidelně větrat.