Párové tancování

Párové tancování je jedním z nejstarších a nejelegantnějších sportů a má ještě mnoho prostoru ke zdokonalování. Taneční soutěže jsou dnes také velmi oblíbené, ale za úspěchem tanečníků je mnoho potu a dřiny. Tanečníci většinou začínají v tanečních školách již během studií na základní škole a postupně se propracovávají od základních kroků přes těžší variace až na stupnici vítězů.
druhy tanců

Co obnáší výuka tanečníků?

Tanečníci začínají už většinou na prvním stupni, ale je důležité, aby věděli, že tancování není žádná ostuda a nemusí se za nic stydět. Jejich výbava obnáší taneční kalhoty, které jsou pro chlapce velmi užitečné díky jejich volnosti a má tak větší možnost pohybu v nich než třeba v teplákách. Další povinnou výbavou jsou taneční boty. Lépe se v nich klouže při standartních tancích a lépe odráží při tancích latinskoamerických. Dívky mají náklady na výbavu poněkud nákladnější, protože kromě tanečních bot dívky potřebují také šaty na soutěže.

Co obnáší hobby?

Děti se začínají učit základní kroku všech tanců, ve kterých budou jednou soutěžit. Začínají nejprimitivnějšími standartními tanci, kterými jsou waltz a valčík. Poté přidají latinskoamerickou cha-chu a sambu. Postupně k oběma druhům tance přidávají variace a další náročnější tance jako jsou foxtrot, tango a quickstep za standart a rumbu, paso doble a jive za latinskoamerické. Během výcviku v taneční škole začínají jezdit na soutěže, kde soutěží s ostatními školami. Jejich taneční tréninky jsou obvykle hodinu a půl dlouhé a jednou za týden je čeká takzvaný practise, kde si zopakují všechny tance jako by byli na soutěži. Po practise je čekají dvě hodiny protažení.
taneční pár
Chlapců se doporučuje posilovat ruce kvůli velmi důležitému držení, které se na soutěžích boduje. Dívkám a chlapcům se doporučuje klikovat, jelikož si u toho zpevní celé tělo. Ti nejlepší tanečníci mají spoustu možností, co se týče uplatnění svého talentu ve světě. Mezinárodní soutěže jsou jedny z nejsledovanějších sportovních utkání. Hlavní však pro rodiče je, aby svoje děti do tance nenutili, když už nechtějí tancovat.