Neomezujte se prostorem. Jak vykouzlit nádherný byt z 24 m2?

Malometrážní bydlení je skvělé pro bezdětné páry nebo svobodné jedince. Vybavit je ale nemusí být tak jednoduché. Když tam naskládáte vše, co potřebujete, často se můžete cítit stísněně, téměř klaustrofobicky. Když se ovšem svěříte do rukou zkušených odborníků, jako je interiérové studio https://bydesign.cz/, můžete se těšit na útulný domov, ve kterém najdete vše, co potřebujete k pohodlnému životu.

Jednopokojový byt pohovka

Místo využijte na maximum

Pořídili jste si vlastní garsonku a plánujete její rekonstrukci? Zaručeně byste měli kontaktovat zkušené interiérové designéry. I tak byste ale měli dobře vědět, co chcete. Cílem rekonstrukce podobného bydlení je využít veškerý prostor tak, jak to jen jde. Musíte tak docílit stylu, který se bude nacházet někde mezi minimalistickým a klasickým, a to při použití materiálů, prvků i barev.

 

Malé ve skutečnosti, velké na pohled

Metry čtvereční si přifouknout nedokážete, ale nechcete se cítit utěsnění nábytkem a spotřebiči? Vytvořte pocit, že máte k dispozici více místa, než skutečně máte. Optického zvětšení můžete dosáhnout pomocí světlých barev. Například v kuchyni můžete zkombinovat bílý lesk se světlým dřevem. Pult může sloužit i jako jídelní stůl, čímž ho využijte hned dvakrát.

Návrh moderního bydlení

Pomoci vám může také umístění zrcadel a dostatečného osvětlení. Zejména ve vstupní části bytu se jedná o skvělé vylepšení. Spolehněte se hlavně na LED světla, která jsou velmi úsporná a přitom vám poskytnou obrovské množství světla. Nebudete si tak muset vyčítat, že máte doma až příliš žárovek. Na účtu za elektřinu totiž ještě ušetříte.

 

Jeden dominantní prvek

Možná si říkáte, mít všechno jen ve světlých tónech bude nudné a nebude vás to bavit. S tím také počítáme. Zakomponujte do interiéru jeden výrazný, barevný prvek, který vše rozrazí. Ideální je pro tyto účely pohovka, která se tak stane záchytným bodem, kde se budou všichni scházet a zároveň tím zútulníte celou místnost.