Na rovnátka není nikdy pozdě!

Vašemu dítěti se klubou jeho první zoubky, ale rostou křivě? Rozhodně tento fakt nepodceňujte a navštivte zubaře co nejdříve. Neexistuje totiž přesný věk, kdy by je dítě mělo začít nosit, ale obecně platí čím dříve, tím lépe.

Ne každému příroda nadělila krásné a rovné zuby, a pokud jste si všimli, že vašemu dítěti nerostou úplně rovně, neotálejte s návštěvou ortodontisty. I když se mohou zuby postupem času srovnat, příliš na to raději nespoléhejte. Ve většině případu bude muset dítě stejně dřív nebo později rovnátka nosit.Barevná rovnátka

Už od plenek

Pokud chcete předejít špatnému vývoji zoubků u vašeho dítěte, poohlédněte se po ortodontických dudlících. Jsou speciálně uzpůsobené, aby zajišťovali správné umístění jazyka a právě sloužily jako prevence proti ortodontickými vadami. Je potřeba i dohlížet na správnou ústní hygienu vašeho dítěte, naučte ho proto, jak si správně čistit zuby a později ho kontrolujte, aby čištění nezanedbávalo.

Rovnátka mohou nosit už děti od čtyř let věku. Kolem čtvrtého roku dítěte je totiž jistota, že už jsou prořezané všechny stávající zoubky a dítě zvládne spolupráci se zubařem. V takovém případě dostanou děti pouze snímatelná rovnátka na noc. Kolem 6 roku dítěte začínají dítěti postupně růst druhé zoubky a začínají se prořezávat první stoličky. Zde už se může objevit celá řada zubních vad, které je potřeba nepodcenit, neboť tyto zoubky zůstanou malému školákovi až do konce života.
Úsměv s rovnátky

Rovnátka i pro dospělé

V dětství většinou nosíme rovnátka kvůli zdravotním problémům, které mohou ovlivnit kvalitu zubů, artikulování i žvýkání. V dospělosti naopak řešíme spíše estetický problém. Jenže málo kdo z nás si troufne mít pusu plnou drátku. Mnoho dospělých tak nosí rovnátka pouze na noc, kdy se tížený výsledek může objevit až za dlouhou dobu. Řešením jsou tak neviditelné fólie INVISALIGN Petrortho, kterých si nikdo nevšimne!

5/5 - (1 vote)