Kdo ocení skleničky na vodu jako dárek

Obdarovat příbuzné a přátele věcnými dary při příležitosti vánočních svátků či narozenin je někdy docela nesnadné vzhledem k tomu, že nám schází inspirace. Někteří lidé to řeší návštěvou obchodních center, kde ztrácí spoustu drahocenného času a navíc jsou tu v kontaktu se stovkami lidí, kteří spíše rozptylují pozornost a navozují stres. Stává se, že tu nachodíme spoustu kilometrů a nakonec nakoupíme z nouze něco, co jsme ani původně neměli v plánu.

pomerančová šťáva ve sklenici

Máme pro vás tip, jak se těmto situacím vyhnout – nakupujte online na Internetu, v poklidu z domova a inspirujte se uměleckou tvorbou sklářských mistrů, kteří naši zemi proslavili po celém světě již před staletími.

Užitná hodnota skla je nedocenitelná a stěží ji přepočítáte na peníze. Jde totiž o to, že tyto předměty vám mohou sloužit tak dlouho, dokud je nedopatřením či úmyslně nerozbijete a nezbavíte se jich. Životnost skla přesahuje stovky let a snadno se o tom přesvědčíte například při prohlídce zámeckých interiérů, kde nad vámi visí křišťálové lustry ze sedmnáctého století.

sklenice na vodu

Darovat sklo je snadné

Nemáte-li ještě jasno, čím vaše blízké obdarovat, zkuste to právě se sklem. Například takové skleničky na vodu, ty ocení v podstatě každý, zvláště pokud budou praktické a pohledné. Sklenice je sama o sobě symbolem čistoty a naléváte-li do ní vodu nebo pomerančový džus, nikdy vás nezklame. Je zdravotně nezávadná, zcela čirá a zdobí jakýkoli typ interiéru.

Při nakupování výrobků ze skla navíc nepotřebujete znát velikost, jak je tomu například u oblečení a obuvi, a tak si můžete být jistí, že vámi vybraný dárek bude mít užitnou hodnotu již od prvopočátku. A třeba vás oslavenec pohostí ovocným smoothie, které rozlije do vámi přinesených sklenic, a můžete si jimi přiťuknout „na zdraví“. Mimochodem přípitek čerstvou ovocnou šťávou vašemu zdraví prospěje mnohem víc, než sklenka alkoholu.