Jednoduchý nápad na kreativní práci během svátků

Pletení

Jedna z nejoblíbenějších ručních prací může zaměstnat každého trošku šikovného a trpělivého člověka. Pletení má tu výhodu, že si lze nastavit jeho obtížnost a časovou náročnost. Můžete tak jednoduše začít s měkkou a hřejivou šálou jedné barvy bez složitých vzorů, kterou upletete v průběhu sledování pohádek. Pokud se dílo povede, určitě si budete chtít vyzkoušet něco složitějšího, a tak můžete zkusit třeba deku pro domácího mazlíčka, povlak na polštář nebo vestu. Můžete se naučit pár jednoduchých vzorů, které budou nakonec tak snadné, jako když pletete hladce.

Pletení dítě

Další výzvou můžou být třeba ponožky, pokud se vám líbí spíše menší a drobnější vzory. A teplé ponožky se můžou vždy hodit. V nabídce materiálů si můžete zvolit ze široké nabídky třeba bavlněnou přízi nebo osvědčenou ovčí vlnu. Pokud si věříte, můžete investovat i do vlněné příze z alpaky, která má několikrát větší hřejivost než běžná vlna. Je to totiž přírodní duté vlákno s ohromnými izolačními vlastnostmi.

Pokud si nechcete u lampy unavovat oči, můžete zvolit velké a silné jehlice a silnou přízi a pustit se třeba do jednoduchého teplého svetru na zimní procházky. Nedržte se zpátky a použijte více barev. Pokud si netroufnete na složité barevné vzory, zvolte jednoduché barevné proužky, které se pravidelné opakují a pleteninu oživí. Můžete také vyzkoušet jednoduché copánky, které se vytvarují pouhým přehozením několika oček v řadě.

pletení2

Pletení je snadnější, než si myslíte a ani investice do takového koníčka nejsou nijak ohromující. Stačí vám pletací jehly, příze, metr, nůžky a jehla na šití. To vše koupíte na jednom místě a tím je textilní galanterie Prima – obchod. Ani příze k pletení nemusí nutně představovat velký výdaj. Na šálu nebo ponožky moc materiálu není třeba a pokud máte v plánu plést něco většího, slevy na příze nejsou nic ojedinělého. Pokud se rozhodnete pro nákup textilní galanterie on-line, najděte si už zavedenou textilní galanterii s dobrými recenzemi, abyste dostali až do domu přesně takové věci, jaké jste si objednali.

Pokud si prohlédnete sortiment textilní galanterie, dostanete další nápady, jak si svůj pletený výrobek zkrášlit a udělat z něj unikátní kousek do šatníku nebo do domácnosti.