Jakou masku si vzít na karneval Halloweenu?

O Halloweenu chodí děti ve strašidelných kostýmech a maskách s košíkem koledovat tak, jako se třeba chodí u nás koledovat o Velikonocích. Při tom říkají: „Koledu, nebo něco provedu!“ Pokud od sousedů nedostanou nějaký ten pamlsek (čokoládu, sušenky, bonbony), tak je tam zvykem, že pomažou dveře do domu nebo třeba i auto zubní pastou.

halloween_dyne

U nás se Halloween ujal především v podobě okrasných vydlabaných dýní, znázorňujících obličeje. Jsou příjemnou ozdobou jak našich příbytků, tak i zahrad. Především vynikají svojí veselou oranžovou barvou, která svítí do dáli jako sluníčko. Když se setmí, vkládají se do nich svíčky. Jejich plápolající plamínky pak jako by připomínaly dušičky.

V duchu halloweenu se tu také pořádají karnevaly a plesy v maskách a kostýmech pro děti. Někdy ale i dospělé zláká jejich zcela jiná – strašidelná a tajuplná atmosféra. Tedy úplně jiný druh zábavy než jsme zvyklí z klasických plesů, které plynou v duchu radosti a veselí. Název svátku Halloween pochází z anglického „All Hallows´ Eve“, což znamená „Předvečer Všech svatých“. Už tento překlad možná mnohým nahání husí kůži po těle. Co teprve pak samotné setkání na karnevalu či plese tváří v tvář třeba čarodějovi, čarodějnici, upírovi, kostlivci, duchovi, havranovi a mnohým dalším až hororovým maskám a kostýmům? Kdo se ale rád bojí, je tento druh zábavy přesně pro něho.

halloween_koleda

Inspirací na zhotovení nebo zakoupení vhodné masky, kostýmu na halloween můžete hledat na internetu. Webové stránky e-shopů nabízejí opravdu pestrý a široký výběr, tedy si určitě naleznete to pravé právě pro vás. Stačí pak jen si objednat a čekat na zásilku, kterou vám přivezou až domů. Potom už nezbývá, než se v onen očekávaný den karnevalu či plesu obléknout do kouzelného hábitu, naladit se na onu zvláštní slavnost a prožít neopakovatelný večer plný nečekaných setkání a nezapomenutelných zážitků.