Unikající voda v bytě je pořádný průšvih

Představte si, že jste právě přijeli z práce domů, a těšíte se, až si konečně natáhnete nohy na konferenční stolek a ulevíte jim z polobotek, v nichž jste sevřeni více než osm hodin. Dopřejete si nějaké občerstvení, které si rozprostřete před sebe a budete alespoň půl hodiny relaxovat, než se pustíte do nějaké oblíbené činnosti ve volném čase.

Jakmile otevřete dveře od bytu, rázem se ocitnete v dětském brouzdališti. Z polobotek se sice vyzujete, ale zároveň svléknete ponožky a bosky budete likvidovat následky škod. V první řadě uzavřete https://www.pojisteni.com/online-sluzby/uzavrete-pojisteni/ hlavní uzávěr vody, načež následně zjistíte, že vody uniká skrze přívodní hadici od pračky.

uzávěr vody

Pořiďte si detektor úniku vody

Namísto relaxace u konferenčního stolku máte pokažené celé odpoledne a o „zábavu“ postaráno. Tomuto jevu se však dalo docela efektivně zabránit, a sice uzavřením ventilu před přívodní hadicí od pračky, a zároveň pořízením detektoru úniku vody. Oba tyto technické prvky vám ochotně doporučí a nainstaluje instalatér v Praze 17 Kanalizace instalatéři.

Hadice od praček jsou pryžové a časem se mohou poškodit nebo zpuchřet, a právě z tohoto důvodu se vyplácí mít hadici připojenou až za bezpečnostním ventilem. Rozumné je mít ventil uzavřený v době, kdy pračka nepracuje, protože hadice vám může prasknout kdykoli, i když nejste právě doma.

vodovodní baterie

Vytopit byt však dokáže i přívodní hadička ke splachování na toaletě, tam samozřejmě bude ventil stále otevřený, aby se tím nenarušil bytový komfort možnosti kdykoli pohodlně spláchnout, a tak je vhodné právě zde umístit čidlo, které na podlaze zachytí unikající vodu. Čidla lze připojit i na domácí Wi-Fi a zajistit, aby varovný signál zazněl na vašem mobilním telefonu, tím pádem včas zjistíte problém a můžete rychle jednat. Detektory úniku vody v bytě můžete umístit kamkoli, abyste měli jistotu, že se váš byt nepromění v bazén, a abyste také nevytopili sousedy pod vámi.